Aday Öğrenci

Sevgili Bilgisayar Mühendisi adayı öğrenciler,

İnsan ve toplum hayatının bilgisayar, bilgi ve internete bağımlı olduğu günümüzde, Bilgisayar Mühendisliği mesleğine temel ve daimî katkılarda bulunabilecek yeteneklere sahip, siz değerli bilgisayar mühendisi adaylarımızı, aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bölümümüz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulmuş en genç bölümlerden biri olmasına rağmen, fakültemizin en yüksek sayıda kayıtlı öğrenci nüfusuna sahip bölümüdür. Bölümümüz, Temel Bilgisayar Laboratuvarı, Temel Elektrik-Elektronik Laboratuvarı ve Sayısal Tasarım ve Mikroişlemci Laboratuvarı olmak üzere, son teknoloji teçhizat ve yüksek hızda internete ve güçlü donanıma sahip olan bilgisayarlar içeren modern yapıdaki laboratuvarları ile uygulamalı eğitime önem vermektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, bu laboratuvarları, öğrenim hayatları süresince ödevleri, projeleri ve araştırmaları için ders dışı faaliyetlerde de kullanabilirler. Ayrıca bölümümüz, öğrencilerin ERASMUS gibi uluslararası eğitim projelerine katılımları desteklemekte, öğrencilere staj olanakları sağlamakta ve öğrenci topluluk faaliyetleri ile her anlamda öğrenci faydasına odaklı imkanlar sunmaktadır. Bölümümüz, örgün öğretim-birinci öğretim türünde eğitim vermektedir ve öğrenim ücreti yoktur. Eğitim modeli, yüz yüze ve uzaktan eğitim modelidir. Yüz yüze ve uygulamalı dersler, Mühendislik Fakültesinde yer alan Bilgisayar Mühendisliği derslik ve laboratuvarlarında yapılmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Bu bağlantıları kullanarak, üniversitemiz ve fakültemizin barınma, ulaşım, beslenme, spor, sağlık ve kültür gibi alanlarda sunduğu imkanların yanı sıra Bilgisayar Mühendisliği Programı hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üniversitemiz Aday Öğrenci Sayfası

Mühendislik Fakültesi Aday Öğrenci Sayfası

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Akademik Kadrosu

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Akademik Faaliyetleri

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Öğrenci Toplulukları

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Fotoğraf Galerileri

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Bologna

Bilgisayar Mühendisliği İletişim