Öğrenci Topluluklarımız

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı denetiminde çalışmak üzere 2019 yılında Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Yapay Zeka Topluluğu’nun Akademik Danışmanı Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Seda Şahin ve Topluluk Başkanı Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi M. Turan Çalışkan’ dır.

Topluluğumuzun amacı teknolojiyi bütün yönleriyle tanıtmak ve yaymak, teknoloji ile ilgilenenleri ve ilgilenmek isteyenleri bir araya getirmek ve öğrencilerin gelişen bilişim teknolojilerine uyum sağlamasına yardımcı olmaktır.

Topluluğumuz, etkinlik bazında oldukça aktif bir topluluktur ve gün geçtikçe daha da aktif olmaya devam ediyor. Konferanslar, teknik geziler, çeşitli eğitimler, yarışmalar, üyelerimizin hoş vakit geçirebilecekleri sosyal etkinlikler, çalışma guruplarının oluşturulması gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir.

yapay zeka topluluğu yapay zeka topluluğu yapay zeka topluluğu yapay zeka topluluğuyapay zeka topluluğuyapay zeka topluluğuyapay zeka topluluğu